Новотроїцької
           селищної ради
Офіційний веб-сайт

Генеральний план селища

Вітаємо!

З Днем народження!
Розміщено: 07-24-2019 Переглядів: 1113
Прус Наталю Анатоліївну-депутата селищної ради В цей дорогий для серця деньБажаєм квітів і ...
З Днем працівників лісового  господарства.
Розміщено: 09-09-2019 Переглядів: 121
Шановні працівники лісового господарства!Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – ...

Візит делегації до асоціації ОСББ «Спільна справа» (м. Каховка)

a2

07.06.2019 року голови ОСББ смт Новотроїцьке на запрошення голови асоціації ОСББ «Спільна справа» (м. Каховка) Лілії Мартинової за сприяння регіонального координатора проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень»

Есми Умерової вивчили практичний досвід роботи асоціації ОСББ. Ця асоціація об’єднує 7 дев’ятиповерхових будинків, де в свій час були створені ОСББ. Асоціація дає можливість:

- представляти окремі ОСББ, в тому числі у взаємодії з органами державної влади і місцевого самоврядування;

- виступати єдиним замовником ремонтних робіт;

- ефективно управляти майном ОСББ;

- економити кошти на управлінському апараті.

            a5

a3В асоціації ОСББ кожне ОСББ має свій окремий рахунок, тому зібрані кошти витрачаються на ремонт і утримання конкретного будинку. За рахунок внесків окремих ОСББ утримується голова асоціації, бухгалтер. Внески вносяться пропорційно загальній площі будинку. В кожному ОСББ встановлено різний розмір внесків на утримання будинку (від 2,40 до 3, 20 грн. за 1 кв.м. загальної площі).

a1

             Кожне ОСББ самостійно вирішує, які роботи необхідно виконати в першу чергу: капітальний ремонт внутрішньо будинкової каналізаційної мережі чи електромережі, відмостки чи покрівлі. Ці та інші роботи виконуються в асоціації «Спільна справа». Приємно відзначити, що мешканці цих будинків практикуються проведенням суботників для виконання робіт, які не потребують кваліфікованої праці (очистка підвалів і горищ від сміття, благоустрій клумб і дитячих площадок).

a6

             Асоціація активно приймає участь в проектах ЄС/ПРООН, спрямованих на термодернізацію будинків (заміну вікон на металопластикові в під’їздах, утеплення дахів). Ліля Мартинова: «Коли люди розуміють, що від їхньої активності залежить якість і комфортність життя, коли люди бачать, що можуть змінити власноруч ситуацію на краще – тоді вони отримують не тільки стимул рухатися далі, а й самі стають наявним прикладом для власників квартир в інших будинках, які ще роздумують, чи створювати ОСББ». З цими словами не можна не погодитися. Крім того, ОСББ – найбільш фінансово вигідна для власників приміщень форма управління будинком, адже для підтримки об’єднань є цільові державні і регіональні програми. Зокрема, така програма діє в Новотроїцькій селищній раді. Положенням про співфінансування передбачено, що 95 % вартості капремонту даху, внутрішньо будинкових мереж, фасаду будинку, де створене ОСББ, оплачує селищний бюджет, а 5 % складають кошти ОСББ. Загальна вартість робіт не повинна перевищувати 200 тис. грн.

              Тож, часу на роздуми немає. Утримувати приміщення в належному стані – це право і обов’язок його власників.

a4