Новотроїцької
           селищної ради
Офіційний веб-сайт

Генеральний план селища

Вітаємо!

Вітаємо!
Розміщено: 04-15-2020 Переглядів: 1381
Тимошенко Олену Миколаївну- спеціаліста І категорії по роботі з персоналом. Дозвольте вас сьогодні ...
Вітаємо!
Розміщено: 06-05-2020 Переглядів: 8
ШАНОВНІ ЖУРНАЛІСТИ!      Від щирого серця вітаємо Вас з професійним ...
Вітаємо!
Розміщено: 06-05-2020 Переглядів: 10
Шановні працівники водного господарства! Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Днем працівника ...
09.06.2020 р. о 09:00 у залі засідань Новотроїцької селищної ради (ІІ поверх) відбудеться пленарне засідання 64 сесії селищної ради VII скликання

Укладання договору про надання послуги з поводження з побутовими відходами є обов’язковим.

           У нашому селищі кожен має тверді побутові відходи. Проте не всі відповідно до чинного законодавства уклали договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами!

MyCollages 1

 

           На жаль, у Новотроїцькому є громадяни, які категорично відмовляються від укладання договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, мотивуючи це тим, що у них відсутнє сміття, та стверджують : «я все спалюю», «я все закопую», «скло та метал здаю», «листя та бадилля перероблюю на компост», «я все вивожу на сміттєзвалище» …Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається дуже багато небезпечних для життя людини речовин і це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці, що призводить до отруєння землі  і ґрунтових вод. Вивіз сміття на сміттєзвалище (розміщення ТПВ) є також платною послугою, так як підприємством сплачується екологічний податок за полігон, нараховується заробітна плата працівникам полігону та постійно проводиться його розчистка, що є фінансово затратним.

Деякі люди  вважають, що можуть викинути сміття до громадської урни, водостічної канави, на перехресті вулиць, у покинутих будинках,  підкинути у контейнер багатоквартирного будинку чи просто вивезти на окраїни селища та в лісосмуги …Це масове явище призводить до  «процвітання» стихійних сміттєзвалищ не лише за межами селища, а й по Новотроїцькому в цілому.

Питання: чи  порушують закон, громадяни, які ухиляються від укладання договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами?

Відповідь: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів, стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі  зобов’язані  укласти договір про надання послуг з  поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Також діють «Правила з благоустрою, дотримання чистоти та громадського порядку на території Новотроїцької селищної ради», відповідно до яких  власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори на вивезення побутових відходів. Отже,  до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів. При виявленні  фактів  порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи та інспектори мають право складати протоколи, на підставі яких буде відкриватись  адміністративне провадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340грн до 1360грн) і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850грн до 1700 грн).

Тобто, відсутність договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та «Правил з благоустрою, дотримання чистоти та громадського порядку на території Новотроїцької селищної ради»   тягне за собою адміністративну відповідальність.

Новотроїцьке житлово-комунальне підприємство, закликає всіх мешканців Новотроїцького укласти договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами. Для цього Вам потрібно звернутися з паспортом та кодом,  за адресою: вул. Пушкіна, 8А. Телефон для довідок 50156, 0988446492.  У разі відхилень, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені Законодавством України.

Графік вивезення сміття

Норми та тарифи ТПВ

Корисні посилання

250 77 ntrr ntrda keror kmu vru vsu Без названия 2020 88