Новотроїцької
           селищної ради
Офіційний веб-сайт

Генеральний план селища

Вітаємо!

Вітаємо з днем будівельника!
Розміщено: 08-07-2020 Переглядів: 249
Шановні будівельники! Щиро вітаємо Вас із професійним святом! Професія будівельника в усі часи ...
Вітаємо з Днем працівників ветеринарної медицини.
Розміщено: 04-30-2020 Переглядів: 1618
  Шановні працівники ветеринарної медицини! Щиро вітаємо Вас з професійним святом . ...
Вітаємо!
Розміщено: 08-05-2020 Переглядів: 320
Юрасова Анатолія Миколайовича - водія селищної ради Прийміть від душі наші щирі вітання,Хай ...
Представляємо до Вашої уваги відеоролик про наше рідне селище. Пісня "Мій Новотроїцьк" слова Олени Олійник, музика Артема Лахматова.Співають солісти Миколаївської філармонії Володимир Іванов та Ірина Лозова, а також заслужений працівник культури Людмила Лахматова. Фото О.Спільного та А.Ростовського.

Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає.

107 років тому, 1 серпня 1913 року, у віці 42 років померла видатна донька української держави, незламна духом та нескорена долею письменниця, громадський діяч, знана у всьому світі поетеса - Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка).

Леся Українка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Вона займала активну громадську позицію та була учасницею українського національного руху, авторкою більше 270 віршів , ряду поем, драматичних творів, прози, листів.

Леся

 

Contra spem spero  – без надії сподіваюсь – проголосила Леся Українка, коли розпочинала свою творчість, і ці свої сподівання пронесла через усе своє бентежне життя. Треба було мати справді гідну віру, щоб проголосити такі слова в ті часи, коли творила поетеса, бо надії справді ніякої не було. Нащадків мудрих і відважних антів, правнуків звитяжного козацтва давно було обернено у покірних і слухняних рабів. Такий ганебний стан свого народу дуже гнітив поетесу. Але вона  щиро вірила, що в майбутньому наш народ розправить плечі, скине з себе пута неволі і рідна земля стане вільною, квітучою та заможною.

Вже навіть у самому своєму псевдонімі – Леся Українка – Лариса Косач визначила ідейний напрям своєї творчості. Вона приєднала свій голос до передової частини українського народу, який мужньо вступив в нерівну боротьбу. Своєю творчістю письменниця  вносила в народ усвідомлення того, що ніякі переживання, ніякі сльози не дадуть їм свободи та закликала  їх до рішучої битви за волю і незалежність країни. Бо - хто борець, той подолає гніт.

До творчості Лесі Українки, до її непростого життєвого шляху ми маємо повертатися постійно. Адже вона нас вчить — і вчитиме наступні покоління, як треба долати життєві перешкоди, як бережно і шанобливо ставитися до матінки-природи і людської особистості, як любити рідну мову й Україну. Вона і тепер закликає нас, українців, до толерантності, взаємоповаги, єдності, вона своїми творами, своєю багатою епістолярною спадщиною допомагає нам утверджувати себе державницьким народом, сучасною європейською нацією.

А ми повинні пам’ятати про це та любити свою Батьківщину, рідну землю так, як любила її Леся Українка та вірити в неї, як колись в неї щиро вірила вона.

Корисні посилання

250 77 ntrr ntrda keror kmu vru vsu Без названия 2020 88