Новотроїцької
           селищної ради
Офіційний веб-сайт

Генеральний план селища

Вітаємо!

Шановні бухгалтери! 
Розміщено: 07-16-2019 Переглядів: 184
Шановні бухгалтери!  Вітаю Вас з професійним святом. Бажаю Вам сонячного, легкого настрою, ...

Шановні забудовники! Відділ ДАБК інформує про відповідальність за самочинне будівництво!

Відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

c9c46bdc0117b0a7f4e0019734f63b08
Необхідно зазначити, що особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього, тобто не може повноцінно користуватись даним нерухомим майном. На незаконно зведений об’єкт нерухомості неможливо законно підключити газ та провести інші комунікації, а в разі якщо самочинно зведено житловий об’єкт, то абсолютно неможливо оформити субсидію.
Штрафні санкції за самочинне будівництво величезні, а у випадку несплати таку будівлю можуть знести (витрати за демонтажні роботи буде сплачувати недбайливий власник самобуду). Штраф за виконання будівельних робіт без отримання дозвільних документів може сягати 710 тис. 770 грн. Тому куди простіше і вигідніше будувати не порушуючи чинне законодавство, оформлюючи всі належні дозвільні документи.
Самочинно збудовані з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року без дозвільних документів індивідуальні житлові, садові, дачні будинки, а також – господарські будівлі і споруди загальною площею до 300 м?, а також об’єкти сільськогосподарського призначення незначного класу наслідків (СС1), збудовані до 12 березня 2011 року, можуть бути прийняті в експлуатацію відповідно до «будівельної амністії».
Порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самосудів затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158.Оформити документи на таку нерухомість можна лише за умови, що її збудовано на земельній ділянці з відповідним цільовим призначенням та із дотриманням усіх державних будівельних норм. Штрафні санкції до легалізованих по «амністії» об’єктів не застосовуються.
Якщо у Вас є питання щодо здійснення будівництва, чи отримання дозвільних документів, просимо звертатись до відділу комунальної власності та земельних ресурсів (Прийомні дні - понеділок - пятниця з 8-00 до 17-00 години).
Відділ знаходиться за адресою: смт.Новотроїцьке, вул.Соборна, 77 (кабінет № 1), робочий телефон: (05548) 5-20-04, графік роботи: щоденно (крім суботи, неділі, святкових та неробочих днів) з 8:00 до 17:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00).